Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 6 чоловік

ПРОВЕДЕННЯ САМООЦІНЮВАННЯ УПРАВЛІНСЬКИХ ПРОЦЕСІВ У КРИВЧЕНСЬКІЙ ЗОШ І - ІІІ СТУПЕНІВ.

Дата: 4 вересня 2023 о 13:30

ВИСНОВКИ    ПРОВЕДЕННЯ     САМООЦІНЮВАННЯ

УПРАВЛІНСЬКИХ    ПРОЦЕСІВ  У  КРИВЧЕНСЬКІЙ ЗОШ І - ІІІ СТУПЕНІВ. 

Висновки

В

Д

ВП

Н

4.1.

Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених
цілей і завдань

+

4.1.1. У закладі затверджено стратегію розвитку Кривченської  ЗОШ І-ІІІ ступенів  на 2021-2026 рр. Зміст Стратегії передбачає підвищення якості освітньої діяльності за 4 напрямками: «Освітнє середовище», «Система оцінювання здобувачів знань», «Педагогічна діяльність педагогічних працівників», «Управлінська діяльність». В документі чітко визначені стратегічні цілі і засоби для реалізації поставлених завдань. До розроблення Стратегії були залучені члени педагогічного колективу, Рада закладу освіти. Оприлюднена стратегія розвитку закладу освіти на сайті закладу освіти. Працівники закладу ознайомлені зі стратегією розвитку, здійснюється ознайомлення новоприбулих педагогів з документом.  Педагогічні працівники (95 %) усвідомлюють мету діяльності та шляхів розвитку закладу освіти, беруть участь у забезпеченні реалізації  поставлених  цілей.  

Щорічно у закладі на засіданні педагогічної ради  відбувається моніторинг досягнення цілей, які визначені стратегією розвитку, вносяться корективи, доповнення в разі введення в дію нових нормативних актів, Указів Президента, що стосуються нововведень в освіті.

4.1.2. У закладі освіти річне планування та відстеження його результативності здійснюються відповідно до стратегії розвитку. Річний план роботи закладу освіти на 2022-2023 н.р. розроблено відповідно напрямків Стратегії розвитку закладу освіти, Положення про ВСЗЯО, спрямований на виконання заходів, спрямованих на досягнення поставлених цілей.  До розроблення річного плану залучалися учасники освітнього процесу.   Під час річного планування враховано зміст освітньої програми закладу освіти.   Річне планування охоплює всі напрями функціонування та розвитку закладу освіти. 100%  педагогічних працівників розуміють завдання річного плану. Аналіз виконання річного плану минулого навчального року розглянуто на засіданні педагогічної ради 29.08.2022 р., висвітлено у щорічному звіті директора школи, оприлюднено на сайті закладу. Завдання на поточний навчальний рік враховано під час складання річного плану.  

4.1.3. У закладі освіти здійснюється  самооцінювання якості освітньої діяльності на основі стратегії (політики) і процедур забезпечення якості освіти.

Розроблені закладом процедури самооцінювання (акти, протоколи, аркуші опитування і спостереження, чек-листи) охоплюють всі сфери, напрями внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності.

100% педагогічних працівників  ознайомлені з процедурою оцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти, беруть участь у роботі експертних груп само оцінювання.   Учасники освітнього процесу залучені до вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. Так, здобувачі знань 10 класу та батьки учнів школи були залучені до самооцінювання освітнього середовища.  Заклад здійснює щорічне комплексне самооцінювання якості освітньої діяльності відповідно до наявних у закладі процедур, вчасно оприлюднює річний звіт, який містить висновки та заплановані дії за результатами самооцінювання.  

Керівництво закладу освіти планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання.

Матеріально-    4.1.4. Технічний стан закладу освіти відповідає поставленій меті діяльності, яка

 визначена у стратегії розвитку закладу освіти та його освітній програмі.  В кінці  навчального року проводиться вивчення потреб учасників освітнього процесу закладу освіти. Завідуючі кабінетами подають інформацію про потреби в забезпечені ресурсами для виконання освітніх програм, безпечного середовища. У закладі освіти наявний план розвитку матеріально-технічної бази на 5 роки, який є складовою стратегії розвитку закладу освіти, та аналіз його виконання. Керівництво закладу спрямовує запити до засновника про фінансування для створення належних умов діяльності закладу (За 2022 р. подано 5 запити щодо зміцнення навчально-матеріальної бази, за 2023 рік  -  2 запити). 

Засновник виконує не в повному обсязі свої зобов’язання щодо належного фінансування та розвитку матеріально-технічної бази закладу, передбачає кошти на проектну документацію, виконання робіт.

  +

  +

   +

  +

4.2.

Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

+

4.2.1. Заклад освіти розміщує на офіційному сайті фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, товарів, робіт і послуг.  

Керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їхніх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти та взаємну довіру. Переважна більшість учасників освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом у закладі освіти   та позитивно оцінюють дії керівництва, спрямовані на формування відносин довіри та конструктивної співпраці.   За результатами розгляду звернень учасників освітнього процесу здійснюються відповідні заходи реагування.  

4.2.2. Заклад освіти оприлюднює інформацію про свою діяльність на відкритих загальнодоступних ресурсах.  Школа має достатньо ресурсів для інформування (сайт, сторінки у соціальних мережах: Viber група «Колектив Кривченської ЗОШ І-ІІІ ступенів»,  Фейсбук - група «Кривченська ЗОШ І-ІІІ ступенів»), дошки оголошень, інформаційні стенди.  Структура та зміст інформації на сайті закладу відповідає вимогам статті 30 Закону України «Про освіту».  Регулярно оновлюється інформація.  Оприлюднена інформація достатньо відображає важливі аспекти діяльності закладу освіти.  Школа використовує різноманітні форми комунікації з учасниками освітнього процесу та громадою. З батьками здобувачів індивідуальні зустрічі, онлайн спілкування, батьківські збори. Комунікація з громадою відбувається через сільского старосту.

  +

  +

4.3.

Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

+

4.3.1. Керівник закладу освіти формує штат закладу, залучаючи кваліфікованих педагогічних та інших працівників відповідно до штатного розпису та освітньої програми. Штатний розпис закладу освіти забезпечує виконання освітньої програми.  Всі предмети викладаються педагогічними працівниками, які мають відповідний фах, повністю укомплектований штат педагогічними працівниками відповідної  кваліфікації.   

4.3.2. Керівництво закладу освіти мотивує педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності, саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності.  Працівники закладу обізнані з підставами для матеріального та морального стимулювання, брали участь у розробленні Критеріїв оцінювання педагогічної діяльності та Положення.   Матеріальне заохочення працівники отримують з нагоди святкування Дня вчителя, за участь у професійних конкурсах, за підготовку призерів та переможців Всеукраїнських та обласних конкурсів. У 2022-2023 навчальному році завдяки розумним і креативним педагогам Герман С.Р., Валицької М.М., Смолій М.В., Яструбчак Г.М., Лазюк Г.І., Стефанків А.В., Бойчук М.Ю., Богач В.С. ми маємо переможців у другому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  з біології – диплом  ІІІ ступеня (9 клас, Кирилюк Надія), математика – диплом ІІ ступеня, укр. мова – ІІІ ступеня (11 клас,Сарабун Надія), хімія - диплом  ІІІ ступеня (7 клас, Задорожна Оксана), укр.. мова - диплом  ІІІ ступеня (8 клас, Яцентюк Юлія),  укр. мова - диплом  ІІІ ступеня (8 клас, Баженова Анастасія), І ступеня  на районному рівні та дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів на обласному рівні  Малої академії  наук: Ткач Дімітрій (10 клас), Галушка Іван (8 клас), Панас Анастасія (7 клас),Дутка Яна (8 клас), Хома Діана (8 клас), Баженова Анастасія (8 клас). 

4.3.3. Керівництво закладу освіти сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників. Вчителі задоволені можливостями професійного розвитку у закладі.  Заклад надає вчителям можливості для професійного розвитку – пропонуються курси підвищення кваліфікації, заміна уроків. Керівництво підтримує прагнення вчителів до постійного професійного вдосконалення. Питання підвищення кваліфікації розглядається на засіданнях педагогічних рад, педагогічна рада приймає рішення про визнання підвищення кваліфікації шляхом неформальної освіти. Керівництво інформує педагогічних працівників про сучасні форми й методи професійного самовдосконалення. Розроблений, затверджений та оприлюднений перспективний і  основний плани підвищення кваліфікації з урахуванням пропозицій педагогічних працівників.   Форми за якими відбувається підвищення кваліфікації педагогічних працівників: курси ТОКІППО - 100 %, тренінги, майстер- класи - 40%, вебінари - 55%,  онлайнкурси - 70 %, самоосвіта - 95%.  Умови, створені в закладі освіти сприяють, постійному підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації. 100% педагогічних працівників  вважають, що керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвитку. 

  +

+

   +

4.4.

Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

+

4.4.1. У закладі освіти створюються умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу. Права та обов’язки учасників освітнього процесу визначені в Статуті Кривченської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Освітня програма задовольняє потреби учасників освітнього процесу в якісній освіті.   Розроблені та оприлюднені у закладі  Правила здобувачів знань, які розміщені в інформаційному куточку та на сайті закладу.    До розроблення правил шкільного життя долучалися всі учасники освітнього процесу.   Враховані  під час розроблення цих правил пропозиції учнів та батьків у класах.   За результатами опитування 100% учасників освітнього процесу обізнані зі своїми правами та обов’язками.  

4.4.2.Управлінські рішення приймаються з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Учасники освітнього процесу мають можливість впливати на ухвалення управлінських рішень.  Так, наприклад, враховувались пропозиції батьків щодо освітньої програми, вибору факультативів та курсів за вибором, організації харчування для 1-4 класів та учнів пільгових категорій (зокрема графіка прийому їжі), складанні і затвердженні графіку руху шкільного автобуса. 

4.4.3. Всі пропозиції учасників освітнього процесу отримують зворотній зв'язок від керівництва закладу. Керівництво закладу освіти сприяє виявленню громадської активності та ініціатив учасників освітнього процесу, їхній участі в житті місцевої громади. Заклад освіти залучений до життя громади.   Працівники  закладу освіти  беруть активну участь  щодо благоустрою села.  Кривченська ЗОШ І-ІІІ ступенів  бере участь в усіх заходах місцевої  громади:  фестивалях, святкуванні свят народного календаря, Державних свят, Дні села.  Керівництво закладу заохочує учасників освітнього процесу до участі у заходах місцевої громади – нагороджує активних учасників грамотами, висловлює подяки.  

4.4.4. Режим роботи закладу освіти та розклад занять враховує вікові особливості здобувачів освіти. Режим роботи закладу: час початку і завершення занять, тривалість перерв – є комфортними для більшості учасників освітнього процесу.   Розклад занять відповідає вимогам виконання освітньої програми закладу,  дозволяє поєднувати інші форми організації освітнього процесу, окрім класно-урочної.   Режим роботи закладу освіти враховує вікові особливості дітей.  

4.4.5. У закладі освіти створюються умови для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти. Практикується розроблення індивідуальної освітньої траєкторії учня для здобувачів знань, які виявили бажання поглиблено вивчати окрему тему, готуються до захисту науково-дослідних робіт МАН, беруть участь у конкурсах науково-дослідних робіт. Аналіз досягнення цілей обговорюється на засіданні педагогічної ради.

 

 +

   +

   +

   +

   +

4.5.

Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

+

4.5.1.  Заклад освіти впроваджує політику академічної доброчесності відповідно Положення про академічну доброчесність.  Всі педагогічні працівники, батьки  та здобувачі освіти ознайомлені із цим Положенням.   Критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти розроблені та  відомі здобувачам освіти.   72% здобувачів освіти вважають справедливим оцінювання їхніх навчальних досягнень, 28% - у більшості випадків оцінюють справедливо.   Для формування та дотримання академічної доброчесності всіма учасниками освітнього процесу розроблена система заходів, яка передбачена річним планом для учнів, батьків та вчителів.   Виявлених фактів порушення академічної доброчесності не було.  

Керівництво закладу освіти сприяє формуванню в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції. Педагогічні працівники та інші учасники освітнього процесу обізнані з вимогами антикорупційного законодавства. Розробляють шкільну документацію, зокрема календарно-тематичне планування, з урахуванням академічної доброчесності. Для учнів проводяться антикорупційні уроки, дискусії на уроках громадянської освіти, правознавства, які сприяють формуванню негативного ставлення до корупції.   У закладі незафіксовані випадки недоброчесної поведінки.   Керівництво закладу надає методичну допомогу педагогічним працівникам у проведенні просвітницької та інформаційної роботи. Для формування негативного ставлення до корупції педагогічні працівники використовують на уроках навчальні та інформаційні матеріали – відео, фрагменти документальних фільмів, підбірку заходів, розроблених методичним об’єднанням класних керівників на основі методичних вказівок для вчителів. Щоб запобігти випадкам порушень академічної доброчесності знайомлять здобувачів освіти з основами академічної доброчесності,  педагогічні працівники проводять бесіди щодо дотримання академічної доброчесності:                     89% педпрацівників на уроках дають такі завдання, які унеможливлюють списування, 40% - використовують методичні розробки щодо формування академічної доброчесності, пояснюють її необхідність, розробляють диференційовані завдання, 35% - знайомлять здобувачів освіти з основами авторського права, 100% -  брали участь у розробці Положення про академічну доброчесність, 95% педагогічних працівників проводять бесіди, години спілкування щодо формування академічної доброчесності, навчають дітей бути самостійними та ініціативними, навіть помилкові відповіді є не провалом у навчанні, а стимулом до пізнання нового, розкривають значущість норм академічної доброчесності.

Оцінювання

4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

 +

4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

   +

4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

   +

4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

   +

4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

   +

Загальний рівень

+

Рекомендації за напрямом 4:    Кривченській  ЗОШ І-ІІІ ступенів продовжувати  постійно  працювати  над  :

1. При плануванні діяльності закладу освіти на наступний навчальний рік, брати результати, отримані під час самооцінювання освітніх і управлінських процесів та внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

2. Залученням  до розробки річного плану роботи усіх учасників освітнього процесу: представників педагогічного колективу, батьківського та учнівського самоврядування.

3. Налагодженням  комунікації між учасниками освітнього процесу:

3.1.   Оновленням  формату   батьківських зборів;

3.2. Підвищенням  культури  спілкування у групах, відсутність ненасильницької і недискримінаційної комунікації.

 4. Продовженням  працювати  над  питання професійного вдосконалення педагогів закладу у 2023-2024 навчальному  році.

5. Плануванням  інформаційних та просвітницьких заходів для формування негативного ставлення до корупції учасників освітнього процесу.

6. Врахуванням  динаміки розумової  працездатності  учнів  протягом дня та тижня.

7. Оптимальним  використанням  робочого  часу    педагогічних працівників.

8. Ефективним використанням  матеріально-технічної  бази  закладу освіти.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.