Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Висновок про результати проведення внутрішнього самооцінювання освітнього середовища щодо забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці.

Дата: 4 вересня 2023 о 13:36

(1.1.) Висновок   про  результати проведення внутрішнього  самооцінювання освітнього  середовища   щодо забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці.

Відповідно Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», керуючись Статутом Кривченської ЗОШ І-ІІІ ступенів  затвердженим  рішенням  міської ради  № 486  від 11.03.2021 р., Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти Кривченської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, у  березні 2023 року було проведено самооцінювання освітнього середовища. Наказом  06.02.2023 р. № 04 – од було створено робочу експертну групу у складі:

Керівник групи  - Башняк Т.В., практичний психолог

Заступник   керівника групи – Нестер Н.П., вчитель основ здоров’я 

Секретар – Бойко М.Ф., вчитель початкових класів.

Члени групи:

  • від  працівників :

Тісногуз І.С.,  вчитель фізичної культури

Татарчук І.М., вчитель початкових класів

Герман Н.І., медична сестра

Лазарук В.Я., завгосп

  • від батьків:

Галушка В.І., голова батьківського комітету 8 класу

  • від учнів: Сарабун Н.І., учениця 11 класу

Робоча група здійснила самооцінювання освітнього середовища за вимогами:

- Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці;

- Створення освітнього середовища вільного від насильства;

- Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.

Робочою групою у складі     було здійснено само оцінювання умов навчання і праці та зроблено такі висновки:

(1.1.1.)        Територія та приміщення чисті і охайні. Територія озеленена. Покриття бруківкою задовільне. Здійснено функціональний розподіл шкільного подвір’я. Вхід до школи з центральної вулиці села. Біля мікрорайону школи встановлено дорожній знак «Діти», про те відсутній пішохідний перехід. Огорожа металева. . Територія  Кривченської ЗОШ І-ІІІ ступенів недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту та доступу сторонніх осіб. На території відсутні колючі дерева, кущі, гриби та рослини з отруйними властивостями, зазначені у Переліку Санітарного регламенту.

Завгоспом школи щоденно здійснюється огляд території щодо її безпечності для учасників освітнього процесу. Протягом робочого дня черговий працівник здійснює нагляд за доступом сторонніх осіб в приміщення школи. На даний момент до навчального закладу  стороннім особам і батькам, без особливої потреби, вхід не дозволяється у зв’язку з карантином та воєнним станом. На території школи встановлено 8 відеокамер спостереження. У приміщення  школи  допускаються виключно учасники освітнього процесу. В приміщенні  школи   ведеться теж відеоспостереження  ( встановлено 4 відеокамер) та встановлено систему безпеки.

Уся територія ділянки закладу освітлюється у вечірній та нічний час світильниками  закладу  та вуличного освітлення.

Кількість учнів закладу освіти не перевищує його проєктну потужність. За проектом 360 осіб, школу відвідує 190  учнів . Навчальні кабінети першого та четвертого класів розміщені на першому поверсі, третього і другого – на другому поверсі. Навчальні кабінети непрохідні. На території школи облаштовано багатофункціональний майданчик  і  спортивний майданчик для спортивних ігор, огороджене футбольне поле. В наявності акти допуску до занять на спортивних спорудах, акти випробування. Огляд здійснюється два рази на рік із складанням відповідних актів. Футбольне поле має трав'яне покриття.

У приміщеннях закладу освіти повітряно-тепловий режим та освітлення відповідають санітарним нормам. Систематично проводяться лабораторні дослідження, укладено угоду про здійснення дератизації та дезінсекції. Приміщення прибрані, вчасно здійснюється вологе прибирання, провітрювання, дезінфекція  та кварцування   класних приміщень. Ведеться облік дезинфекції та кварцування.

Туалети облаштовані відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та утримуються в належному стані,  відповідають вимогам санітарного регламенту, відповідають будівельним нормам. Біля   умивальників  встановлено електросушку для сушіння рук,  папірниці для паперових рушничків, дозатори для рідкого мила.

У закладі дотримано питний режим. За умов карантинних обмежень освітнього процесу: організовано місця для обробки рук антисептичними засобами, встановлено контейнери з кришками та поліетиленовими пакетами для збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок з подальшою утилізацією; проводиться очищення і дезінфекція поверхонь після закінчення навчальних занять та в кінці робочого дня; розміщуються інформаційні плакати про необхідність дотримання респіраторної гігієни. (Достатній  рівень)

(1.1.2. )Приміщення закладу освіти використовуються раціонально, за призначенням. Комплектування класів відбувається з урахуванням чисельності здобувачів освіти, їх особливих освітніх потреб, площі навчальних приміщень

У закладі освіти обладнані персональні робочі місця для педагогічних працівників в навчальних кабінетах, місце для  роботи  та  відпочинку в методичному кабінеті,  облаштовані місця відпочинку для учасників освітнього процесу – в класах куточки усамітнення, в коридорі  лавочки для сидіння.

Заклад освіти забезпечений навчальними кабінетами і приміщеннями, необхідними для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Облаштовано 18 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, читальний зал, бібліотека,  кабінет психолога,  кабінет учнівського самоврядування, медичний кабінет, методичний кабінет, спортивний зал, актова зала,  їдальня, задіяні в освітній процес рекреації 1-3  поверхів. Навчальні кабінети 1-4 класів, кабінет біології, кабінет захисту України (кабінет безпеки),  читальний зал, кабінет інформатики  обладнані засобами навчання для виконання відповідної навчальної програми   ( встановлено мультимедійні проектори або телевізори з підключенням до інтернету). В усіх інших класах та кабінетах  під час проведення уроків  педагогічні  працівники  використовують  своє  власне технічне забезпечення з використанням  шкільної  WI-FI мережі  інтернету. (Достатній  рівень)

(1.1.3.)Відповідно до наказу закладу освіти  розроблено та затверджено інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.  Навчання з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій із працівниками закладу та здобувачами освіти проводяться систематично (згідно з вимогами законодавства про охорону праці). Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. 2 рази на рік проводяться об’єктові тренування, навчання дій в надзвичайних ситуаціях. Приміщення школи та класних кімнат наповнене інформацією про дії у НС. (Достатній  рівень)

 (1.1.4.)Інструктажі та навчання з педагогічними працівниками щодо надання домедичної допомоги, реагування на випадки травмування або погіршення самопочуття здобувачів освіти та працівників під час освітнього процесу проводяться систематично (згідно  з вимогами законодавства про охорону праці). Усі педагогічні працівники  пройшли навчання  з онлайн курсу «Домедична допомога» із отриманням сертифікатів. Педагогічні працівники та керівництво у разі нещасного випадку діють у встановленому порядку. Розроблено і затверджено алгоритм дій під час нещасного випадку. Порядок реагування на нещасні випадки розміщено в методичному кабінеті, алгоритм дій вчителя, керівника закладу затверджений наказом директора. Класні керівники,  вчитель основ здоров’я,  вчитель біології, медична сестра  систематично проводять  навчання та роз’яснення   здобувачам освіти      щодо   надання першої долікарської допомоги.

Заклад освіти  забезпечений первинними засобами пожежогасіння. Обладнано пожежний щит, здійснюється перезарядка вогнегасників, запас піску, запасні виходи утримуються в належному стані, евакуаційні виходи не захаращені. Один раз на рік здійснюються виміри занулення і заземлення електрообладнання, яке використовується. Персонал обізнаний з правилами пожежної безпеки та протипожежним режимом.

Навчальні кабінети, спортивний зал та кабінет безпеки облаштовано відповідно до правил охорони праці та безпеки життєдіяльності; здійснюється контроль за безпечним використанням навчального обладнання регулярні інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності для усіх учасників  освітнього процесу під час проведення уроків (практичних занять) з інформатики, хімії, фізики, біології, курсу «Захист України», фізичної культури; організовано контроль за виконанням правил, дотриманням безпеки під час використання обладнання, спортивного інвентарю. (Високий  рівень)

(1.1.5)  У закладі освіти створено умови для формування культури здорового харчування здобувачів освіти  1-4 класів, пільгових категорій  старших класів та учнів старших класів.  З 1 вересня 2021 року  введено в дію Постанову 305 КМУ про Порядок харчування, який забезпечує здорове повноцінне харчування. Гарячим харчуванням охоплено 85 % здобувачів знань. Як показало опитування, усі вони  задоволені умовами харчування, нормами харчування, смаковими якостями. Вчителі, які харчуються в шкільній їдальні, схвально оцінюють смакові якості страв.    У приміщеннях, де готується їжа, їдальні дотримано санітарно-гігієнічні вимоги. Засвідчується підписом керівника щоденне меню; бракеражною комісією  здійснюється щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотриманням термінів реалізації та технології виготовлення страв; затвердження примірного 4-тижневого сезонного меню і контроль за фактичним його виконанням, затвердження щоденного меню-розкладу; дотримання санітарно-протиепідемічного режиму на харчоблоці та проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками харчоблока.

Дотримуються основні вимоги до організації харчування  - щоденне харчування різноманітне і включати харчові продукти, які відносяться до різних груп; дотримуються обмеження споживання цукру та солі; організовано одноразове гаряче харчування, калорійність харчування визначається залежно від прийому їжі та віку дітей; кулінарні страви та вироби реалізуються в день приготування з дотриманням вимог до умов зберігання та термінів реалізації.(Високий  рівень)

(1.1.6) Комп’ютери закладу освіти обладнані технічними засобами та інструментами контролю щодо безпечного користування мережею Інтернет. У закладі освіти систематично проводиться (під час уроків, позакласних заходів) робота зі здобувачами освіти та їхніми батьками щодо попередження кібербулінгу та безпечного використання мережі Інтернет. Щодо безпечної поведінки в Інтернеті проводяться заходи, затверджені наказом директора. Проводиться робота з батьками та здобувачами знань щодо безпечного інтернету ( з результатів проведеного анкетування з батьками: постійно – 35%, часто – 31 %, іноді – 30%, ніколи -  4%). (Достатній  рівень)

(1.1.7)  У закладі освіти налагоджена система роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, педагогічних працівників до професійної діяльності. Переважна більшість батьків (78%) вважають, що у їхніх дітей не виникали проблеми з адаптацією до умов закладу освіти. На початку навчального року наказом директора визначається адаптаційний період для учнів 1-го та 5-го  класів. Організовується класно-узагальнюючий моніторинг щодо адаптації 5-класників до навчання в базовій школі, проводиться психолого-педагогічний консиліум, питання адаптації  та наступності розглядається на педагогічній раді. Класні керівники організовують адаптаційні квести. Шляхом анкетування вивчається думка батьків і дітей щодо умов адаптації та інтеграції дітей у закладі. Педагогічні працівники не відчувають труднощів у адаптації до роботи в закладі освіти та педагогічному колективі. (Достатній  рівень)

Робочою групою встановлено, що умови навчання та праці  в цілому забезпечені на достатньому рівні.

(1.2.)Результати самооцінювання освітнього середовища, вільного від будь-якого насильства.

(1.2.1) У закладі освіти розроблено, затверджено та оприлюднено на сайті Антибулінгову програму та План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) видано наказ по школі. Заходи проводяться регулярно відповідно до плану роботи. План розроблено на основі річного плану. 95 % здобувачів освіти та педагогічних працівників вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним. На першому  поверсі розміщено інформаційні матеріали про причини виникнення булінгу, дії батьків жертви булінгу, інформація про телефони гарячої лінії. Здійснюється перевірка території закладу з метою усунення місць, які можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу. Розроблено  Кодекс БОС, в якому  прописано і  створено шкільну службу порозуміння і толерантності (медіатори). Проведено анкетування щодо виявлення жорстокого поводження з дітьми. Проведено опитування учнів 5-11 класів. Діти не вказали на факти насильства. Робота Ради профілактики правопорушень спрямована на виявлення фактів та попередження булінгу.  Під час само оцінювання проведено моніторинг відповідності закладу освіти критеріям «Безпечної і дружньої для дитини школи». На сайті школи розміщено інформацію про Порядок реагування керівника закладу на випадки булінгу, зразок заяви батьків про факт булінгу, щорічні Плани заходів з попередження булінгу. Керівництво та педагогічні працівники закладу освіти пройшли 100% навчання (у тому числі дистанційно) з протидії булінгу, співпрацюють з компетентними фахівцями, ознайомлюються з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Проведено методичні заходи з педагогічними працівниками:  Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями,  залучаючи їх до роботи з питань запобігання та протидії боулінгу. Щорічно відбуються зустрічі учнів з представником служби ювенальної поліції Козієм А.С. (Достатній  рівень)

(1.2.2) У закладі освіти оприлюднено правила поведінки, створені спільно з учасниками освітнього процесу, що засновані на правах людини й спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці учасників освітнього процесу. Учасники освітнього процесу ознайомлені з ними та намагаються їх дотримуватися. (Достатній  рівень)

(1.2.3) У закладі освіти здійснюється постійний аналіз причин відсутності здобувачів освіти. Ведеться журнал відвідування, класні керівники реагують на відсутність, з’ясовують причини, вимагають підтверджуючі документи, проводять індивідуальну роботу з батьками та учнями щодо попередження запізнень. Із заявами до керівника закладу про факти булінгу батьки здобувачів знань не зверталися.(Достатній  рівень)

Експертна група визначила забезпечення середовища вільного від насильства на достатньому рівні.

(1.3.)  Про результати проведення внутрішнього самооцінювання освітнього середовища щодо створення інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього середовища

Робочою групою було проведено самооцінювання створення інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього середовища.

У закладі освіти забезпечено архітектурну доступність, забезпечено безбар’єрний доступ до території, споруди – встановлено пандус, який відповідає вимогам. В організації освітнього середовища спостерігається забезпечення простору, яке мотивує до рухової активності - ігрові майданчики для учнів початкової школи, спортивні майданчики для учнів старших класів, створення можливостей для рухової активності в приміщеннях - настільний теніс, доступ до спортивного обладнання під час перерв тощо; залучення дітей до вирішення питань влаштування освітнього простору, спрямування (видів) спортивних секції, видів фізичної активності. Шкільний  музей  і предметні кабінети – освітньо-виховні центри. У Стратегії розвитку закладу освіти, річному плані передбачені заходи із вдосконалення освітнього середовища – облаштування мотивуючими банерами, настільними іграми. Наявне обладнання загального і навчального призначення забезпечує оволодіння учнями ключовими компетентностями.

Проводиться освітня робота з екологічно доцільного виховання, спрямована на досягнення цілей сталого розвитку. Кривченсьа ЗОШ І-ІІІ є активним учасником обласного проєкту «Еко-школа». В закладі формується політика щодо сортування відходів, економного використання води та енергії, запровадження шкільної політики «мінімізації» відходів та сортування сміття, озеленення території школи та ліквідація стихійних сміттєзвалищ села.

У закладі освіти формуються навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки у здобувачів освіти в освітньому процесі. Забезпечено функціонування спортивних гуртків і секцій для всіх учнів, повноцінне здорове харчування для  учнів школи. Проводяться заходи щодо свідомого ведення здорового способу життя – профілактика куріння, декади антиалкогольної, антитютюнової, антинаркотичної профілактики. Перший місяць навчання в школі  - місячник «Збережи здоров’я». Шкільні аптечки поповнено необхідними препаратами для надання першої долікарської допомоги, створено медичний кабінет. Медичне обслуговування надає медична сестра Герман Н.І. Проводиться санітарно-освітня робота серед учнів щодо профілактики інфекційних хвороб,  дотримання протиепідемічних заходів в умовах карантинних обмежень. Плани виховної роботи класних керівників передбачають виховання здорового способу життя. Здійснюється моніторинг медико-педагогічного контролю за проведенням уроків фізкультури. Проводяться заняття з учнями та працівниками закладу щодо надання долікарської допомоги. Дотримується вентиляційний, температурний, освітлювальний режими. Проводяться моніторинги дотримання медпрацівниками використання телевізорів та комп’ютерів у освітньому процесі.

Простір закладу освіти, обладнання, засоби навчання сприяють формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти. У закладі освіти шкільна бібліотека виконує інформаційну, навчальну та методичну функції. Діяльність бібліотеки спрямована на розвиток інформаційної культури учнів. Шкільний бібліотекар виконує функцію консультування з пошуку інформації для педагогічних працівників і учнів. Простір бібліотеки та читального залу максимально зручний для використання. Він використовується для проєктної роботи, проведення інтегрованих уроків, інформаційно-просвітницьких заходів, неформального спілкування. Ресурси бібліотеки використовуються для формування в учнів інформаційно-комунікативної компетентності через проведення консультацій, навчальних занять, позаурочних заходів.

Експертна група визначила забезпечення освітнього середовища щодо створення інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього середовищана достатньому рівні.

Рекомендації за напрямом 1:

 1. Забезпечити освітлення території  Кривченської  ЗОШ І-ІІІ ступенів у вечірній та нічний час.

2. Додатково ознайомити всіх педагогічних працівників із Порядком реагування на випадки булінгу та нормативно-правовими актами щодо протидії проявам булінгу (цькуванню).

3. Посилити роботу з дітьми кризових категорій.

 4. Вжити заходів щодо удосконалення навчально-методичного забезпечення освітнього процесу: забезпечення школи необхідними ресурсами, технічними засобами навчання, навчально-методичним та матеріально –технічним облаштуванням навчальних приміщень 5-11 класів, з метою ефективного виконання освітньої програми та активізації застосування вчителями ІКТ під час навчальних занять.

5. Сприяти створенню майстерень технічних та обслуговуючих видів праці та забезпечити сучасним матеріально-технічним устаткуванням.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.