Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 6 чоловік

ЗВІТ РОБОЧОЇ ГРУПИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ САМООЦІНЮВАННЯ СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ

Дата: 4 вересня 2023 о 13:34

Відповідно статті 53 Закону України «Про освіту», статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», з метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, на виконання Положення  про внутрішню систему забезпечення якості освіти Кривченської ЗОШ І-ІІІ ступенів, в рамках внутрішнього самооцінювання якості освіти, експертної групи у складі :

- керівник групи – Тісногуз О.Р., ЗДНВР,

- заступник керівника групи – Бойчук М.Ю.,

- секретар – Герман С.Р.,

-члени групи – Герман Л.Я., Валицька М.М., Гнатів П.В. 

від батьківського комітету – Гуска О.С.,

від учнів – Нестер А.В. , ученмця 10 класу

 було здійснено внутрішній аудит системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань. Було проведено анкетування учасників освітнього процесу, проведено співбесіди з вчителями, здійснено огляд предметних кабінетів, шкільної документації: класних журналів, протоколів педрад, нарад при директору, методичної ради, методичних об’єднань, зошитів робочих, для практичних, лабораторних, контрольних робіт, відвідано навчальні заняття педагогів.

На створення ефективної системи оцінювання була спрямована робота педагогічної ради закладу освіти впродовж  2022 - 2023 навчального року. Педагогічні працівники  забезпечують вимоги  до системи оцінювання:

- відкрита, чітка і об’єктивна, вчителі ставлять зрозумілі вимоги до навчальних результатів здобувачів освіти;

- мотивує й заохочує здобувачів освіти випробовувати різні способи досягти результату без ризику отримати за це негативну оцінку;

- орієнтована на розвиток у здобувачів освіти впевненості у своїх здібностях та формування ключових компетентностей.

Відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Кривченської ЗОШ І-ІІІ ступенів аудит системи оцінювання орієнтується на стандарти, кожен з яких містить рекомендації та орієнтовні критерії для самооцінювання.

 ВИСНОВОК ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ САМООЦІНЮВАННЯ

СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ

Напрям оцінювання 2. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

2.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх результатів навчання

2.1.1.Навчальні досягнення учнів у Кривченській ЗОШ І-ІІІ ступенів  оцінюються за наявними й оприлюдненими критеріями, які враховують компетентнісний підхід у навчанні. Відповідно до освітньої програми школи педагогічний колектив у своїй діяльності керується нормативними документами, передбаченими чинним освітнім законодавством у сфері оцінювання рівня навчальних досягнень учнів, використовуючи критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти розроблені МОН України. 70 % опитаних педагогічних працівників під час оцінювання використовують критерії запропоновані МОН України, 30% педагогічних працівників адаптують критерії МОН України до умов роботи закладу. Типові критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, а також критерії оцінювання окремих видів робіт з навчальних предметів розміщені на офіційному вебсайті школи, розроблені педагогічними працівниками  з кожного предмету з метою забезпечення чіткості, аргументованості та зрозумілості виставленої оцінки. Методичні рекомендації  висвітлені в Освітній програмі на 2022-2023 н.р. 96% здобувачів освіти  отримують  інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень,  4% вважає, що отримують, але тільки у разі звернення до вчителя.

2.1.2. Оприлюднені критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів і курсів робочого навчального плану, розроблені на основі компетентнісного підходу.  В кожному навчальному кабінеті наявні пам’ятки із критеріями обов’язкових видів робіт. Критерії розміщено на сайті закладу освіти. Адміністрацією аналізуються результати та динаміка навчальних досягнень учнів, визначаються типові помилки, розглядаються на нарадах при директору, педагогічних радах, приймаються рішення про підвищення якості освітнього процесу, мотивації навчальної діяльності учнів. Питання критеріїв оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань розглядалось на педагогічній раді. В методичному кабінеті для педагогічних працівників наявні інформаційні куточки «Внутрішня система забезпечення якості освіти». Стратегія розвитку закладу освіти на 2021-2026 рр., річний план роботи закладу освіти передбачає методичні заходи щодо створеннята функціонування відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти  системи оцінювання результатів навчання.

2.1.3. За результатами анкетування встановлено, що

8 % педагогів пояснюють критерії оцінювання перед вивченням кожної теми,

90 % вчителів інформують здобувачів освіти про критерії оцінювання на початку навчального року,

20 % – пояснюють здобувачам освіти індивідуально.

91% учнів і 60% батьків засвідчили, що знають про критерії, правила та процедури навчальних досягнень учнів .

85 %  учнів та 76 % батьків вважають оцінювання результатів навчання в закладі у більшості випадків справедливим і об’єктивним.

Всім вчителям оприлюднити критерії оцінювання, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень на стендах предметних кабінетів.

Доносити до здобувачів знань інформацію про критерії оцінювання, з’ясовувати рівень усвідомлення здобувачами знань критеріїв оцінювання

Достатній

2.2. Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

2.2.1.Оцінювання навчальних досягнень має бути зрозумілим для учнів. Спостереження за навчальними заняттями показують, що більшість вчителів обґрунтовує кожну виставлену оцінку учню індивідуально. На початку навчального року  кожен  вчитель - предметник  ознайомив  батьків, учнів з принципами, загальними критеріями і підходами до оцінювання навчальних досягнень. Вчителі під час оцінювання дотримуються  принципів академічної доброчесності. Пропонують учням завдання, які унеможливлюють списування. Оцінювання спрямовується на розвиток учнів. Вчителі - предметники застосовують елементи  формувального оцінювання. У школі два рази  на рік здійснюється внутрішній моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти з усіх предметів інваріантної складової навчального плану (вхідне тестування, зондуючі контрольні роботи, в кінці семестрів). Інформація про результати моніторингу подається у вигляді таблиць.  Результати моніторингів використані у річному звіті директора школи. Аналіз результатів проводиться на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директору, на засіданнях шкільних методичних об’єднань, де приймаються рішення щодо корекції освітньої діяльності педагогів, визначення освітньої траєкторії окремих учнів. Прийняті за їх результатами рішення  використовуються для подальшого корегування системи оцінювання, подолання виявлених проблем. В основному виконується перспективний план внутрішкільного моніторингу відповідно якого, щорічно у школі вивчається стан викладання навчальних предметів, відповідність рівня досягнень учнів вимогам освітньої програми, результати обговорюються на засіданнях методичних об’єднань і творчих груп  та узагальнюються у наказах.

2.2.2. Питання формувального оцінювання розглядалося на засіданні методичних об’єднань, творчих груп, засіданнях педагогічної ради, що відображено у відповідних протоколах. За результатами анкетування  для оцінювання здобувачів освіти 70% педагогічних працівників у своїй роботі  використовують  поточне оцінювання,  30% - формувальне оцінювання, 50%- самооцінювання учнями, 60% - взаємне оцінювання учнів, 70% - підсумкове оцінювання . Результати опитування здобувачів освіти показали, що 85% здобувачів освіти  вважають доступним пояснення педагоічними працівниками   та аргументоване виставлення ними оцінок, 15% вважає, що вчителі , в переважній більшості, пояснюють вимоги до оцінювання, аргументують оцінку лише на прохання учня, 2% здобувачів освіти вважають, що вчителі дуже рідко попередньо пояснюють  вимоги до оцінювання, не завжди агрументують оцінку навіть на прохання учня. 50% здобувачів освіти постійно здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час занять, 38% - здебільшого, так, 12% - дуже рідко.   35% учнів  стверджують, що отримують  заохочення  до навчання  від усіх вчителів, 65% - від більшості вчителів.

Проводити глибокий аналіз результатів моніторингових досліджень, приймати ефективні методичні рішення для досягнення кращих результатів, для забезпечення індивідуального поступу учня.

Вимагає покрашення

2.3. Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання

2.3.1. Одним із чинників, який характеризує якість освітнього процесу в закладі освіти, є задоволеність учнів результатами навчальної діяльності. Система оцінювання допомагає відстежувати прогрес та формувати в учнів відчуття відповідальності за результати своєї навчальної діяльності. Відповідно до результатів анкетування педагогічні працівники надають учням необхідну допомогу в навчальній діяльності. 52% здобувачів освіти вважають, що усі вчителі на заняттях аналізують допущені помилки  учнями, 26% - від більшості вчителів, 17% - від окремих, 4% - в поодиноких випадках. 35%  учнів вважають , що усі вчителі  визначають шляхи покращення результатів навчання, 39% - від більшості вчителів, 8% - від окремих учителів, 17% - в поодиноких випадках. 49 %  учнів  вважають, що їхня думка завжди і в повній мірі враховується вчителями під час проведення уроків, 43% - враховується з окремих предметів, 8% - більшість вчителів нав’язують свою думку, як  єдино.

61% учнів відповідально ставиться до процесу навчання та усвідомлюють його важливість для подальшого життя, 60% учнів  вважають, що результати навчання залежать виключно від праці та наполегливості, 43% учнів  – від рівня викладання, 9% учнів  пов’язують з своєю працею та   батьків, 13 % учнів – від об’єктивності оцінювання Відповідно до результатів спостереження за навчальними заняттями у 1-4 класах можна зробити висновок, що вчителі акцентують увагу на досягненнях учнів, мотивують та підтримують бажання вчитися. Педагоги застосовують формувальне оцінювання спрямоване на реалізацію компетентнісного підходу.

2.3.2. У 1-4 класах приділяється увага самооцінюванню та взаємооцінюванню. У 5- 11 класах окремі вчителі впроваджують формувальне оцінювання та самооцінювання.  90% учнів зазначає, що вони здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час навчання і 80 % стверджують, що вчителі практикують проведення взаємооцінювання робіт один одного. У 5-11 класах під час проведення контрольних, самостійних, тестових перевірочних робіт вчителями застосовуються різнорівневі завдання та свій формат оцінювання кожного завдання. Педагогічні працівники розробляють тестові завдання компетентнісного змісту,  Аналіз відвіданих уроків вчителів природничих та суспільно-гуманітарних  наук – біології, хімії, історії, іноземної мови, показав, що вчителі приділяють належну увагу елементам формувального оцінювання, періодично проводять взаємооцінювання та самооцінювання навчальної діяльності здобувачів освіти, здійснюють аналіз навчальних досягнень учнів, мотивуючи їх на досягнення результату, намагаються будувати партнерські відносити із своїми вихованцями. Під час відвіданих навчальних занять з’ясовано, що переважна більшість учителів надають учням час на обдумування відповіді, супроводжують її уточнювальними запитаннями, більшість — забезпечують зворотній зв’язок щодо якості виконання завдань, відзначають досягнення учнів та підтримують в них бажання навчатися. Результати анкетування свідчать, що 39% здобувачів освіти отримують зворотній зв’язок від  усіх вчителів під час пояснення та аргументації виставлених оцінок, 52% - аналізу допущених помилок, 35% - визначення шляхів покращення результатів навчання, 35% - заохочення до подальшого навчання.

Під час дистанційного навчання вчителі організовують заняття в онлайн режимі відповідно вимог Санітарного регламенту. Забезпечується зворотний зв’язок. Тестові завдання містять вправи  компетентнісного змісту. Вчителі демонструють презентації, відео, роблять уроки насиченими і цікавими.

Методична робота закладу освіти щодо здійснення формувального оцінювання спланована  і передбачає в 2022-2023 н.р. інформаційно-методичні заходи – майстер-класи, інструктивні наради, взаємовідвідування уроків, відвідування уроків у 4 класі вчителями-предметниками.

Через систему оцінювання навчальної діяльності важливо розвивати в учнів активну життєву позицію. Вчителі здійснюють індивідуальний підхід, наскрізний процес виховання, який формує цінності. Освітню діяльність учні школи поєднують з участю в житті класу, школи, місцевої громади, суспільства загалом. Вони виконують волонтерську роботу, беруть участь у благодійних заходах. Це сприяє розвитку відповідних ціннісних орієнтирів та чіткої громадянської позиції.

Спрямовувати оцінювання навчальних досягнень на індивідуальний поступ учня.

Відзначати досягнення учнів, підтримувати у них бажання навчатися. Добирати домашні завдання, що допомагають оволодіти ключовими компетентностями.

Проводити роботу з батьками щодо формування відповідального ставлення до навчання потребує батьки повинні стати партнерами в даному напрямку роботи.

Удосконалювати і урізноманітнювати прийоми самооцінювання на уроках.

Вчителям організовувати роботу з учнями, що мають низький рівень знань, через індивідуальні завдання, змішане та дистанційне навчання.

Включати в педагогічну та навчальну діяльність всі засоби мотивації, зацікавлення, заохочення.

Достатній

Голова експертної групи  _____________  О.Р. Тісногуз

Рішення  :

1.Педагогічному колективу:

1.1. Оцінювати навчальні досягнення учнів справедливо і об’єктивно.

            1.2. Доносити до здобувачів знань інформацію про  загальні критерії оцінювання  та по предметно обов’язкових видів робіт, участі в різних організаційних формах навчальних занять, з’ясовувати рівень усвідомлення здобувачами знань критеріїв оцінювання.

            1.3. Систематично ознайомлювати здобувачів освіти із критеріями і нормами оцінювання навчальних досягнень, конкретизувавши їх в залежності від виду виконуваних завдань чи навчальних предметів.

1.4. Організовувати роботу з учнями, що мають низький рівень знань, через індивідуальні завдання, змішане та дистанційне навчання.

1.5. Запровадити у практику роботи розроблення критеріїв оцінювання спільно з учнями.

1.6. Інформувати батьків учнів про правила і процедури оцінювання з предмету або курсу.

1.7. Оцінювати навчальні досягнення учнів відповідно до розроблених критеріїв, давати учням час на обдумування відповіді, ставити уточнювальні запитання, забезпечувати зворотний зв’язок щодо якості виконання завдання.

1.8. Спрямовувати оцінювання навчальних досягнень на індивідуальний поступ учня. Відзначати досягнення учнів, підтримувати у них бажання навчатися. Добирати домашні завдання, що допомагають оволодіти ключовими компетентностями.

               1.10. Отримувати постійний зворотній зв'язок від учнів у процесі оцінювання. Включати в педагогічну та навчальну діяльність всі засоби мотивації, зацікавлення, заохочення.

                1.11.Оприлюднити критерії оцінювання, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень на стендах предметних кабінетів.

1.12.Формувати в учнів розуміння цінності освіти, навчання протягом життя та здатності самостійно оцінювати власний прогрес.

    1.13. Проводити роботу з батьками щодо формування відповідального ставлення до навчання потребує батьки повинні стати партнерами в даному напрямку роботи.

2.   Тісногуз О.Р., заступнику директора з навчальновиховної роботи:

2.1. Забезпечити оприлюднення критеріїв, правил та процедур оцінювання результатів навчання здобувачів освіти з усіх предметів.

                2.2. Постійно оприлюднювати у закладі освіти інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчальних досягнень учнів.

                2.3. Проводити глибокий аналіз результатів моніторингових досліджень, приймати ефективні методичні рішення для досягнення кращих результатів, для забезпечення індивідуального поступу учня.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.